Rychlý kontakt:
ZAHRADNICKÉ ÚPRAVY s.r.o.
Jílkova 124, 615 32, Brno
Provozovna: Studenec 181, 675 02
+420 602 563 887
lukes@zahradnickeupravy.cz

OBCHODNÍ CENTRUM CHODOV V PRAZE

Vstupní prostory do obchodního centra jsou místem setkání. Každý ze vstupů má svůj záměr a charakter, ale spojují je detaily designu a navržená zeleň. Stěžejním prvkem jsou prérie, bohatá směs trvalek vytvořená holandskou společností Lageschaar Vaste Planten. Autorkou krásných exteriérů je Monika Popczyk (PoLA LANDSCAPE ARCHITECTURE).

Prérie imituje přirozené divoké louky a zvyšuje biodiverzitu městského prostředí. Svrchní vrstvou mulče je lávový kámen, který izoluje od nízkých a vysokých teplot a přispívá k udržení vlhkosti v půdě. Plošné výsadby jsou doplněny o výsadbu alejových listnatých stromů a solitérních keřů. Změna barvy a textury listnatých stromů a keřů a rozsáhlých záhonů peren a okrasných trav v průběhu celého roku oslavuje čtyři ročních období.

ZÁPADNÍ VSTUP: Předností západního náměstí je práce s terénem. Ve výšce původního terénu byla zachována stará hrušeň, která byla osázena barevně kvetoucími trvalkami. Navazující zvlněný reliéf odcloňuje náměstí od silnice a je zpestřen lineární výsadbou okrasných travin, kterou doplňují prérijní směsi trvalek.

VÝCHODNÍ VSTUP: Dominantou východní kompozice je Magnolia soulangeana, která je umístěna uprostřed vyvýšeného záhonu s atypickou dřevěnou lavicí. Pojícím prvkem s výsadbou protějšího objektu jsou stromy Gingo biloba, které jsou nepravidelně umístěny ve zpevněné ploše pozvolného schodiště. Plochy jsou lemované širokými záhony prérií: trvalko-travní směsí, která kvete od jara do podzimu.

URBAN GARDEN: Dílčí etapou bylo vybudování dočasného letního posezení na střeše obchodního centra. Členitost byla tvořena dřevěnými paletami obohacená o výsadby mnohokmenných listnatých solitér (Amelanchier, Betula a Prunus) s podsadbou trvalek a okrasných trav. Živý plot byl směsí různých druhů rodu Fragesia.

Autor projektu: PoLA LANDSCAPE ARCHITECTURE (Monika Popczyk)

Investor: Unibail Rodamco, Centrum Chodov